SIMBLOCK
Produkty marki SIMBLOCK znajdują zastosowanie w budownictwie, przy budowie maszyn, przy automatyzacji procesów produkcyjnych, w rozdzielnicach elektrycznych oraz w urządzeniach produkujących energię elektryczną ze źródeł odnawialnych.
W skład marki SIMBLOCK wchodzą 3 grupy produktów: uniwersalne złączki gwintowe STB, bloki rozdzielcze (odgałęźne SCB, uniwersalne SUB, dystrybucyjne SDB), zaciski izolowane SBB.
1) Uniwersalne złączki gwintowe – seria STB (+akcesoria OSTB)
Złączki szynowe gwintowe STB umożliwiają połączenie przewodów Al/Cu o przekrojach od 6 mm² do 300 mm² , a przewodów wyposażonych w końcówkę tulejkową od 4 mm² do 240 mm².
Unikalny kształt rdzenia oraz specjalne ryflowanie korpusu sprawiają, że podczas pracy złączki wytworzone ciepło nie kumuluje się, tylko jest odprowadzane na zewnątrz. Wysoki standard dla połączeń Al/Cu gwarantuje certyfikat UL 486E. Dzięki grubszym ścianom obudowy złączka nie deformuje się przy dokręcaniu przewodów i jest stabilna na szynie TS 35. Wkręty na klucz imbusowy wyposażone w drobnozwojny gwint umożliwiają zwiększenie siły docisku. Kolory pokrywy korpusu (szary/niebieski/zielony/brązowy) odnoszą się do rzeczywistych kolorów przyłączanych przewodów. Cechą szczególną dla STB 95, STB 180 oraz STB 300 jest posiadanie w swojej budowie dodatkowego miejsca na tzw. złącze pomiarowe. Daje ono możliwość kontroli nad stanem połączenia przewodów oraz monitoringu całej instalacji.
Osłony przeciwpyłowe OSTB (dedykowane do serii złączek STB) zapewniają stały dostęp do złączą pomiarowego. Nie ma więc konieczności ściągania osłony by wykonać kontrolę połączenia.
Produkty
Akcesoria
2) Zaciski izolowane na szynę – seria SBB
SBB to szczególny przykład zacisku izolowanego wykonanego z materiału nierdzewnego. SBB jako jedyny na rynku daje możliwość zainstalowania na szynie prądowej wraz z przyłączeniem do niego dwóch przewodów jednocześnie. Atutem tych złącz jest szybkość i łatwość montażu na szynie. Obudowa SBB, jak we wszystkich produktach SIMBLOCK, zabezpiecza montera przed niepożądanym dotykiem części znajdującej się pod napięciem.
Produkty
3) Bloki rozdzielcze – seria SCB, SUB, SDB
3a) Odgałęźne – seria SCB
Bloki odgałęźne SCB łączą przewody od 2,5 mm² do 70 mm² , a przewodów wyposażonych w końcówkę tulejkową od 1,5 mm² do 50 mm². Cechą, która wyróżnia bloki SCB od podobnych produktów występujących na polskim rynku, jest jego szerokość. W SCB 25 wynosi ona zaledwie 17,8 mm. Daje to możliwość zamontowania w szafach przyłączeniowych i rozdzielnicach większej liczby SCB w szeregu.
Każdy przewód wprowadzany do SCB jest mocowany dwoma wkrętami dociskowymi, co przekłada się na trwałość połączenia. Konstrukcja obudowy w serii SCB zapobiega wypadaniu wkrętów. Wszystkie bloki mają możliwość łączenia się w sekcje, a trzy-, cztero- i pięciobiegunowe SCB dodatkowo można zainstalować zarówno w pozycji horyzontalnej jak i wertykalnej.
Produkty
SCB 35-5X zie/brą/cza/sza/nie
81507030
3b) Uniwersalne – seria SUB
SUB zajmuje szczególne miejsce w całej kategorii SIMBLOCK. To produkty o przekrojach wejścia od 2,5 mm² do 185 mm² dla przewodów typu drut i linka oraz od 1,5 mm² do 150 mm²dla przewodów wyposażonych w końcówki tulejkowe.
Przezroczysta pokrywa SUB umożliwia kontrolę każdego z przyłączanych i rozdzielanych przewodów. Cyfrowe i literowe oznaczenia intuicyjnie prowadzą montera po kanałach wejściowych i wyjściowych. Jednocześnie SUB posiada w obudowie specjalne przygotowane miejsca do realizacji połączeń przewodami okrągłymi oraz płaskimi.
Dzięki bocznym zaczepom w obudowie każdy SUB może być połączony z blokiem sąsiednim w sekcje w dowolnej kolejności, bez względu na jego wielkość, co daje możliwość ich mostkowania. Może ono być realizowane zarówno za pomocą przewodów okrągłych, jak i za pomocą specjalnie izolowanych mostków płaskich MSUB. Dodatkowym atutem jest rdzeń wykonany z mosiądzu przystosowany do pracy o napięciu 1000 V AC/ 1500 V DC, co jest szczególnie istotne w miejscach, gdzie dochodzi do większego obciążenia sieci.
Produkty
Akcesoria
3c) Dystrybucyjne – seria SDB
Bloki dystrybucyjne SDB zostały zaprojektowane do dystrybucji zasilania w małych rozdzielnicach i szafach sterowniczych. W serii SDB znajdują się bloki o przekrojach wejścia od 2,5 mm² do 70 mm² dla przewodów typu drut i linka oraz od 1,5 mm² do 50 mm² dla przewodów wyposażonych w końcówki tulejkowe. SDB 100 możemy zamontować zarówno w poziomie, jak i w pionie, a boczne zaczepy umożliwiają tworzenie sekcji na szynie TS 35 w dowolnej kolejności.