Menu

O nas

Działalność


Aktualnie przedsiębiorstwo Simet SA funkcjonuje w oparciu o działalność w trzech zasadniczych obszarach:

  • Produkcja osprzętu elektrotechnicznego
  • Kooperacja z partnerami zagranicznymi
  • Wytwarzanie specjalistycznych narzędzi dla potrzeb produkcyjnych

Produkcja osprzętu elektrotechnicznego jest zasadniczą częścią funkcjonowania przedsiębiorstwa. Simet SA jest wiodącym w Polsce producentem osprzętu elektrotechnicznego dla instalacji niskiego i średniego napięcia.
W szczególności produkowane są: złączki szynowe (gwintowe i samozaciskowe); listwy zaciskowe gwintowe termoplastyczne i termoutwardzalne, złączki porcelanowe, gwintowe i samozaciskowe; puszki elektroinstalacyjne (do pustych ścian, podtynkowe i naścienne).
Produkty te uzupełniane są w ofercie handlowej o wyroby innych producentów Polskich dla zapewnienia kompleksowości oferty handlowej. Prowadzona jest dodatkowo sprzedaż na zasadzie dealerskiej nastepujących producentów: Morek, F-tronic, Primo.

Wyroby wytwarzane przez SIMET SA posiadają wymagane certyfikaty bezpieczeństwa wg IEC i EN takie jak: VDE; GOST; ESČ; B oraz znak CE jak również dopuszczenia PRS; KDB; Energopomiary itd. - zgodne w większości z nowymi normami europejskimi.

Obszarem działania firmy SIMET S.A. jest cała Polska oraz eksport do Niemiec, Czech, Słowacji, Rosji, Estonii, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Węgier, Rumunii i Grecji.

Sprzedaż produktów prowadzona jest w oparciu o Dział Handlowy Simet. Poza pracownikami w siedzibie firmy w strukturze działu na terenie kraju funkcjonuje 5-ciu przedstawicieli regionalnych utrzymujących kontakty handlowe z odbiorcami.

Od kilku lat nawiązano partnerską współpracę w obszarze handlowym z polskimi producentami osprzętu elektrotechnicznego: SN Spamel z Twardogóry oraz SI Powstaniec z Karpicka. Prowadzone są z nimi wspólne działania o charakterze promocyjnym – targi, szkolenia, analiza sprzedaży, nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów handlowych poprzez przedstawicieli handlowych itp..

Ważnym obszarem jest uzupełnianie oferty handlowej o produkty z branży elektrotechnicznej w oparciu o kontakty z partnerami zagranicznymi. Należą do nich głównie Morek UAB z Litwy i F-tronic z Niemiec.

Dane

Firma SIMET SA prowadzi działalność w nowoczesnych halach produkcyjnych i magazynowych o łącznej powierzchni  16,5 tys. m2, zlokalizowanych w Jeleniej Górze, przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych. Łączna powierzchnia gruntów to 5,7ha, których przedsiebiorstwojest właścicielem.

Łącznie przedsiębiorstwo zatrudnia blisko 270 pracowników. Roczny obrót kształtuje się na poziomie blisko 13,5 mln Euro.

Simet SA jest największym w regionie Zakładem Pracy Chronionej zatrudniając blisko 200 pracowników niepełnosprawnych.