Menu

Działalność

Działalność


Producent dobrej elektrotechniki

„Chcemy ułatwić instalatorom ich pracę dostarczając na rynek produkt nie tylko o znakomitej jakości i precyzyjnym wykonaniu, ale przede wszystkim o doskonałej ergonomii i łatwy w obsłudze.”

Jako czołowy polski producent osprzętu elektrotechnicznego już od 50 lat oferujemy wszystkim instalatorom produkty spełniające wysokie standardy obowiązujące w świecie elektrotechniki. SIMET S.A. jest największym w regionie zakładem pracy chronionej zatrudniającym obecnie 133 osoby niepełnosprawne na 232 zatrudnionych pracowników.

DZIAŁ BADAWCZO - ROZWOJOWY

SIMET kładzie duży nacisk na udoskonalanie własnych wyrobów oraz wprowadzanie do oferty nowych produktów.

Umożliwia nam to wykwalifikowana kadra pracownicza. Dzięki kompleksowym systemom szkolenia i podnoszeniu kwalifikacji pracowników poprawiamy jakość produktów i zwiększamy wydajność pracy naszej firmy.

Dział Badawczo-Rozwojowy tworzą doświadczeni konstruktorzy, którzy wyprzedzają potrzeby instalatorów. Wdrażamy innowacyjne projekty odpowiadające potrzebom rynku. W naszej pracy opieramy się na oprogramowaniu CAD3D, gdzie realizujemy prace koncepcyjne tworząc wirtualne modele produktów.

NOWOCZESNY PARK MASZYNOWY

Znaczącą pozycję w branży firma SIMET uzyskała dzięki posiadaniu wysokiej klasy parku maszynowego pozwalającego na wdrażanie nowych rozwiązań.

Produkcja nowoczesnej elektrotechniki ze stali, mosiądzu, tworzyw sztucznych termoplastycznych i termoutwardzalnych oraz porcelany elektrotechnicznej odbywa się przy użyciu wtryskarek, maszyn do obróbki metalu oraz na wydziałach montażowych.

Naszą główną działalnością produkcyjną jest wytwarzanie elementów z tworzyw sztucznych i metalu, szczególnie dla branży elektrotechnicznej, w której SIMET S.A. jest liderem na rynku krajowym.

WŁASNA NARZĘDZIOWNIA

Wsparcie produkcji zapewnia nam własna narzędziownia, wykorzystywana głównie do produkcji i serwisowania form stosowanych w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Posiadanie takiego działu jest bardzo korzystne i daje SIMET S.A. nieograniczoną kontrolę nad całym procesem - od pomysłu do gotowego produktu. Nasza kadra to skarbnica wiedzy począwszy od tworzenia formy i narzędzi aż do produkcji m.in. puszek, a lata doświadczenia chronią nas przed niepotrzebnymi stratami czasu i pozwalają unikać błędów. Serwisowanie linii produkcyjnej czy działów montażu to tylko nieliczne korzyści z posiadania narzędziowni.

KOOPERACJE MIĘDZYNARODOWE

Przedsiębiorstwo prowadzi rozbudowaną działalność w układach kooperacyjnych.

Nasze doświadczenie budowaliśmy z takimi potentatami, jak: koreańskim LG Electronics, niemieckimi firmami Flott, Dr Schneider, Geyer AG, SAIA Burgess i Jean Mueller, Philips Lighting, polską firmą Fideltronik oraz szwajcarskim oddziałem firmy Johnson Electric. Obecnie prowadzimy współpracę z polskimi firmami: FEP Fahrzeugelektrik PIRNA GmbH&Co. KG, Fideltronik, MST, Legrand, PAPADELTA, oraz oddziałami koncernu EATON z Niemiec, Rumunii i Francji.

INFRASTRUKTURA MAGAZYNOWA

Posiadana powierzchnia pozwala na optymalne zarządzanie zapasami.

Firma prowadzi działalność w nowoczesnych halach produkcyjnych o łącznej powierzchni produkcyjno- magazynowej 17,1 tys. m2, zlokalizowanych przy głównej arterii komunikacyjnej Jeleniej Góry.

 
Nowoczesna infrastruktura magazynowa, jak np. silos na tworzywa sztuczne oraz wysokiej klasy system zarządzania magazynem, umożliwia kontrolowanie procesów produkcyjnych i logistycznych oraz szybkie reagowanie na zmieniające się potrzeby rynku.